Piłkarze Borowiaka Czersk rozegrają najważniejszy mecz jesieni!

W najbliższej sobotniej kolejce Borowiak uda się do Wisły Tczew. Będzie to najważniejszy mecz dla gości, w przypadku zwycięstwa zagwarantują sobie mistrza jesieni!

Po rozegraniu czternastu spotkań podopieczni trenera Artura Papierowskiego z dorobkiem 36. punktów zajmują pierwsze miejsce. Aktualnie mają 7. punktów przewagi nad drugimi Żuławami. W przypadku zwycięstwa w sobotnim meczu zapewnią sobie pierwsze miejsce po rundzie jesiennej, nawet jeśli przegrają dwa ostatnie spotkania z Żuławami i Beniaminkiem.

W związku z takim układem tabeli interesująco zapowiada się sobotni pojedynek. Na stadionie w Tczewie pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 14.00 – Wszyscy żyjemy tym spotkaniem. Ten mecz zadecyduje o układzie w ligowej tabeli. Jeśli wygramy, to już nic nie stanie nam na przeszkodzie i zostaniemy mistrzami jesieni – tłumaczy lewy obrońca Mariusz Wons.

O zwycięstwo w Tczewie czerszczanom będzie jednak niezwykle trudno. Z tym przeciwnikiem nie gra się łatwo. Wisła jeszcze niedawno walczyła o awans i to widać na boisku. Ostatni mecz piłkarzy z Tczewa zakończył się zaskakującym wynikiem. Zremisowali na wyjeździe z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański 3:3 i tym samym zespół ze Starogardu spadł na 4. pozycję w tabeli.

Z kolei Borowiak w poprzedniej kolejce pewnie pokonał na własnym stadionie Tęczę Brusy 3:0, a hattricka skompletował niezawodny Patryk Duda.

Nie ma co ukrywać, że w drużynie panuje pełna gotowość. Podopieczni trenera Artura Papierowskiego są pewni swoich umiejętności i zapowiadają, że do Tczewa jadą po 3 punkty! Są w komfortowej sytuacji, nie muszą spoglądać na inne spotkania, a tylko wygrać mecz.

Nasza drużyna jest w dobrej formie i dlatego do Wisły pojedziemy po zwycięstwo. Cokolwiek by się stało, na pewno nie podejdziemy do meczu przestraszeni i bez wiary w siebie. Zagramy w Tczewie po swojemu – zapowiada wychowanek Borowiaka Marek Kaszubowski.

Początek spotkania między Wisłą Tczew, a Borowiakiem Czersk zaplanowano na sobotę na godzinę 14.00. Niestety ze względu na obostrzenia mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Dodaj komentarz