Na koniec 2017 roku przyszedł czas na podsumowanie, rundy jesiennej w lidze Młodzika D1, gdzie występują chłopcy z roczników 2005 i 2006. Zespół Borowiaka Czersk zajmuje           9. miejsce w lidze.

Drużyna zagrała kilka bardzo dobrych meczów, w których prowadziła grę i wygrywała, niestety nie potrafiła tego prowadzenia utrzymać. Problemem było wykorzystywanie stwarzanych sobie sytuacji strzeleckich. Borowiak grał bezkompromisowo. Zwyciężył w czterech meczach, a przegrał w siedmiu. Bilans bramowy to 22 gole strzelone, 33 stracone. Na przestrzeni całej rundy wyróżniającymi się piłkarzami byli Łukasz Wanatowski, Wojciech Petka, Konrad Brzeziński, Michał Gadzikowski i Gracjan Lenz.

W całej rundzie drużyna potrafiła stwarzać sobie sytuacje bramkowe, niestety rzadko zamieniała je na bramki. Według trenera Dariusza Nowaczyka największym mankamentem jest skuteczność pod bramką przeciwnika, koncentracja oraz przygotowanie motoryczne i nad tym należy mocno popracować w zimowej przerwie. Zespół posiada spory potencjał i z rundy na rundę prezentuje się coraz lepiej. Po dobrze przepracowanej przerwie chce pokazać się z dużo lepszej strony niż w rundzie jesiennej.

Dodaj komentarz