Czerski Borowiak w X kolejce RWS Investment Group IV ligi zmierzy się na wyjeździe z Wikęd Luzino.

Już tylko pięć kolejek pozostało piłkarzom z Czerska do zakończenia jesiennych zmagań w tym sezonie. Za tydzień Borowiak będzie miał pauzę, a kolejki XVII – XXI zostały zaplanowane na wiosnę.

Już jutro podopiecznych trenera Artura Papierowskiego czeka arcyważne spotkanie. Po rozegraniu dziewięciu spotkań czerszczanie z dorobkiem 10. punktów zajmują trzynaste miejsce. Aktualnie mają 3. punkty przewagi nad sobotnim rywalem z Luzina, który plasuje się na 20. pozycji. Warto dodać, że w tym roku IV liga pomorska jest bardzo wyrównana i aż osiem zespołów ma na swoim koncie 10. punktów. Za tydzień Borowiak pauzuje i byłoby idealnie przywieźć do Czerska komplet punktów. W przypadku zwycięstwa w sobotnim meczu czerszczanie zapewnią sobie spokojny byt na najbliższe dwa tygodnie.

W związku z takim układem tabeli interesująco zapowiada się sobotni pojedynek. Na stadionie w Luzinie pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11.00 Wszyscy żyjemy tym spotkaniem. Ten mecz zadecyduje o układzie w ligowej tabeli. Jeśli wygramy, to odbijemy się od dolnej części tabeli i będziemy piąć się w górę  tłumaczy skrzydłowy Borowiaka, Patryk Wysiecki.

O zwycięstwo w Luzinie czerszczanom będzie jednak niezwykle trudno. Z takim przeciwnikiem nie gra się łatwo. Wikęd już od dawna gra na poziomie IV ligi. Ostatni mecz piłkarzy z Luzina zakończył się zaskakującym wynikiem. Wygrali na wyjeździe z Wierzycą Pelplin aż 3:0 i według naszych informacji wynik mógł być stanowczo wyższy.

Z kolei Borowiak w poprzedniej kolejce pokonał na własnym stadionie również Wierzycę Pelplin, ale 2:0 po bramkach Guladi Kokoladze i Patryka Dudy.

Nie ma co ukrywać, że w drużynie panuje pełna gotowość. Podopieczni trenera Artura Papierowskiego są pewni swoich umiejętności i zapowiadają, że do Luzina jadą po 3 punkty! Są w komfortowej sytuacji, nie muszą spoglądać na inne spotkania, a tylko wygrać mecz.

– Nasza drużyna jest w dobrej formie i dlatego do Luzina pojedziemy po zwycięstwo. Cokolwiek by się stało, na pewno nie podejdziemy do meczu przestraszeni i bez wiary w siebie.– zapowiada kapitan drużyny Patryk Duda

Początek spotkania między Wikęd Luzino a Borowiakiem Czersk zaplanowano w sobotę na godzinę 11.00.

Dodaj komentarz