Borowiak zagra o trzecią wygraną u siebie z Wierzycą Pelplin.

Piłkarze z Czerska po zwycięstwach nad Chojniczanką II Chojnice oraz Spartą Sycewice będą chcieli potrzymać dobrą passę zwycięstw u siebie. W niedzielę przeciwnikiem gospodarzy będzie Wierzyca Pelplin. W spotkaniu 9. kolejki RWS Investment Group IV ligi, czerszczanie staną przed szansą przedłużenia serii zwycięstw na swoim boisku. Mecz Borowiaka z Wierzycą rozpocznie się o godzinie 14.00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na Stadion w Czersku przy ulicy 21 Lutego 2a.

Wierzyca Pelplin do tej pory rozegrała 7 spotkań, na swoim koncie ma 10 punktów i plasuje się na 9. pozycji w tabeli. Udało im się wygrać z Gryfem Słupsk (4:2), Chojniczanką II Chojnice (4:1) oraz Spartą Sycewice (1:0). Raz zremisować z Jantarem Ustka (2:2) oraz przegrać z Jaguarem Gdańsk (2:1), Arką II Gdynia (3:1) oraz w ostatniej kolejce z Wikęd Luzino (3:0). Ich bilans to 13 strzelonych oraz 13 straconych bramek.

Z kolei Borowiak Czersk plasuje się dopiero na 19. pozycji z dorobkiem zaledwie 7. punktów. Ich bilans to 10 strzelonych oraz aż 17 straconych bramek. Do tej pory Borowiak wygrał z Chojniczanką II Chojnice (1:0) oraz ze Spartą Sycewice (3:2). Również raz zremisował, było to spotkanie na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk (0:0). Czterokrotnie przegrał. Były to porażki z Gedanią Gdańsk (2:0), Gryfem Wejherowo (2:1), Gryfem Słupsk (4:2), Jantarem Ustka (3:2) oraz w ostatniej kolejce z Arką II Gdynia (4:2).

Niestety Borowiak w każdym spotkaniu poza meczem z Chojniczanką II Chojnice traci gola. Dlaczego tak się dzieje i czy piłkarze z Czerska znaleźli na to sposób – przed meczem zapytaliśmy o to obrońcę Filipa Zabrockiego.

Rozmawialiśmy o tym, analizujemy te sytuacje i również doszliśmy do wniosku, że tracimy za dużo bramek. Staramy się poprawić koncentrację, tak aby była ona na maksymalnym poziomie od samego początku do końca spotkania! Na pewno będzie nam się łatwiej grało, jeśli strzelimy bramkę jako pierwsi i będzie zero z tyłu do ostatniego gwizdka Zadania nie ułatwia również fakt, że przez problemy kadrowe trener za każdym razem wystawia innych ludzi w linii obrony.

Na półmetku jesiennych rozgrywek czerszczanom potrzebne są punkty. Jesteśmy przekonani, że piłkarze zrobią wszystko, aby w niedzielę zwyciężyć. W przypadku wygranej Borowiak zyska bowiem komfort psychiczny i większą swobodę odbijając się od dna tabeli. Dobrze wiemy, że punkty które zespół nazbiera jesienią. Mogą przydać się na wiosnę w walce o spokojny byt w IV lidze. Liczymy, że licznie przybyli kibice swoim dopingiem pomogą zawodnikom Borowiaka w zwycięstwie! Początek spotkania został zaplanowany na niedzielę (3 października) na godzinę 14.00. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz