W sobotę Borowiaka czeka daleki wyjazd.

W sobotę 11 września piłkarzy Borowiaka Czersk czeka jeden z najdalszych wyjazdów ligowych w tej rundzie. Nasz zespół uda się do Ustki, aby zmierzyć się z tamtejszym Jantarem. Spotkanie zaplanowano na godzinę 14:00. Warto dodać, że na ten dzień działacze Jantara Ustki zaplanowali obchody 75-lecia istnienia klubu.

Po skromnym zwycięstwie na własnym boisku z Chojniczanką II Chojnice przed naszym zespołem stoi kolejna ligowa przeszkoda. Spotkanie z Jantarem zapowiada się bardzo ciekawie, a oba zespoły na pewno będą chciały sięgnąć w nim po pełną pulę, żeby dogonić czołowe zespoły IV ligi.

W drużynie Borowiaka żaden z zawodników nie narzeka na poważniejsze urazy wykluczające z udziału w meczu z Jantarem. Daje to spore pole manewru naszemu szkoleniowcowi przy ustalaniu wyjściowej jedenastki, jak i meczowej osiemnastki. Przed tym spotkaniem nasz zespół miał zaplanowane trzy treningi (poniedziałek, wtorek oraz czwartek), na których nasi piłkarze szczególny nacisk kładli na dostosowanie taktyki pod sobotniego rywala.

Jantar w tym sezonie póki co wygrał dwa spotkania, raz zremisował oraz zanotował jedną porażkę. W meczach na własnym boisku zespół z Ustki jest jeszcze niepokonany. Wygrał 1:0 ze Spartą Sycewice oraz zremisował 2:2 z Wierzycą Pelplin.

Spotkanie szóstej kolejki IV ligi w Ustce rozpocznie się o godzinie 14:00. W związku z układem tabeli pojedynek zapowiada się interesująco. W przypadku wygranej Borowiak zrówna się punktami z Jantarem. Nie ma co ukrywać, że w drużynie panuje pełna gotowość. Podopieczni trenera Artura Papierowskiego są pewni swoich umiejętności i zapowiadają, że do Ustki jadą po 3 punkty! – Nasza drużyna jest w dobrej, znoszącej formie i dlatego do Ustki pojedziemy po zwycięstwo. Cokolwiek by się stało, na pewno nie podejdziemy do meczu przestraszeni i bez wiary w siebie. Zagramy w Ustce tak, jak w dwóch ostatnich spotkaniach i wywieziemy komplet punktów – zapowiada kapitan zespołu Patryk Duda.

Dodaj komentarz