Czas na dobre rozpocząć przygotowania do nowego sezonu pomorskiej IV ligi. Już w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 w pierwszym letnim meczu sparingowym MLKS Borowiak Czersk zmierzy się na wyjeździe z Kaszubią Kościerzyna.

Kilka dni temu piłkarze Borowiaka wznowili treningi, oficjalnie rozpoczynając szlifowanie formy przed debiutanckim sezonem na poziomie IV ligi.

Od początku trzeba dawać z siebie wszystko i sprawdzać swoją dyspozycję w pojedynkach z wartościowymi rywalami. W pierwszym z czterech spotkań kontrolnych tego lata czerszczanie zagrają w sobotę z 2. zespołem poprzedniego sezonu IV ligi – Kaszubią Kościerzyna, która do ostatniej kolejki walczyła o awans do III ligi.

Nie ulega wątpliwości, że sobotnie starcie zapowiada się bardzo interesująco. Borowiak przystąpi do rywalizacji bez kilku graczy z poprzedniego sezonu, którzy odeszli już z klubu, ale za to z nową energią i chęcią dobrego wejścia w okres letnich gier przygotowawczych. Gospodarze także mają w planie udane otwarcie okresu sparingowego, które da im podstawy do walki o jeszcze wyższą pozycję w nadchodzących rozgrywkach.

Dla trenera Borowiaka Czersk – Artura Papierowskiego, sobotnia rywalizacja to przede wszystkim szansa na wdrożenie nowych rozwiązań taktycznych i sprawdzenie testowanych zawodników, których na boisku w sobotę nie powinno zabraknąć. Do startu ligi pozostaje coraz mniej czasu, a to oznacza, że każdy trening oraz mecz są dla sztabu szkoleniowego na wagę złota.

Dodaj komentarz