O przypieczętowanie pierwszego miejsca, a może awansu?!

W sobotę piłkarze Borowiaka Czersk mogą zapewnić sobie zwycięstwo w II grupie Gdańskiej V ligi. Stanie się tak, jeśli na swoim Stadionie pokonają Radunię II Stężyca i drużyna z Żuław nie wygra z Pomezanią Malbork.

Podopiecznym trenera Artura Papierowskiego pozostały trzy spotkania do zakończenia zmagań w grupie mistrzowskiej. W zeszłej kolejce czerszczanom udało się wywieźć punkt z trudnego terenu na boisku wicelidera rozgrywek. Dzięki remisowi Borowiak utrzymał przewagę pięciu punktów. Dlatego, nawet teoretycznie gospodarze mogą pozwolić sobie na wpadkę. W weekend jednak chcą wygrać na swoim terenie i już teraz postawić kropkę nad „i”.

– Chcemy wygrać, aby późnij jechać na mecz do Sztumu z luzem psychicznym. Tam oczywiście też chcemy zgarnąć komplet punktów. Teraz skupiamy się na zespole ze Stężycy, który jeszcze do niedawna walczył również o awans. Nie możemy go zlekceważyć. Na boisko musimy wyjść z maksymalną koncentracją. Od początku zagrać to, co potrafimy, czyli dobrą obronę i kontrę. Do tego należy zachować rozwagę w ataku pozycyjnym oraz wykorzystać atut własnego boiska – wyjaśnia Adrian Pruszak, obrońca czerskiej drużyny.

Spotkanie z Radunią II Stężyca odbędzie się w sobotę – 29.05.2021 r. o godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim w Czersku przy ulicy 21 Lutego 2a. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Borowiaka na mecz z Radunią II Stężyca.

Dodaj komentarz