W pierwszym piłkarskim sparingu przed rundą wiosenną, rozegranym w Nowej Cerkwi, podopieczni trenera Artura Papierowskiego ulegli Nowym 4:2 (3:2, 0:0, 1:0).

Piłkarze Borowiaka do treningów powrócili 4 lutego, a starcie z Nowi Nowa Cerkiew zamknęło drugi tydzień przygotowań czerskiego zespołu do startu rundy wiosennej. Od początku przygotowań piłkarze pracują nad koordynacją, zwiększeniem wydolności oraz wdrażają nowy system gry. Spotkanie zostało podzielone na trzy tercje po 30 minut.

Dzięki uprzejmości gospodarzy mieliśmy możliwość konfrontacji na naturalnej nawierzchni. Stan murawy nie był idealny, ale równy dla obu ekipmówi szkoleniowiec Borowiaka Do dyspozycji mieliśmy dzisiaj aż 16 zawodników, każdy z przybyłych graczy rozegrał przynajmniej 45 minut spotkania. Głównym celem na dzisiejszą grę kontrolną było wypróbowanie nowego systemu gry. Zawodnicy jeszcze nigdy za mojej kadencji nie grali ze sobą w takim ustawieniu. Nowe, dodatkowe założenia wymusiły większą intensywność, co w szczególności na początku spotkania doprowadziło do kilku prostych błędów, które nie powinny się przytrafić.

Mecz o charakterze treningowym pozwolił nam zrealizować wszystkie zaplanowane założenia. Uważam, że prezentowaliśmy się dobrze, zarówno jeśli chodzi o naszą postawę indywidualną oraz jako zespół. Oczywiście na tym etapie przygotowań jest jeszcze wiele elementów, które możemy poprawić, ale to, co pokazaliśmy dzisiaj na boisku napawa optymizmemwyjaśnia kapitan w dzisiejszym meczu Łukasz Gliniecki.

Podsumowując drużyna Nowi Nowa Cerkiew stworzyła nam trudne warunki, dzięki czemu całe spotkanie stało na dobrym poziomie sportowym. Miłym zaskoczeniem była również obecność sporej liczby kibiców, którym chcielibyśmy z tego miejsca podziękować za przybycie i wsparcie obu zespołów.

MLKS Borowiak Czersk – Sojka – Gliniecki, Marach, Wons, Malewicz, Słomiński, Wojciechowski, Gornowicz, Szwoch, Sowiński, Podstawski, Tuszkowski, Kortas, Pruszak R, Szlachcikowski, zawodnik testowany.

Nowi Nowa Cerkiew – Borowiak Czersk 4:2

0:1 – Pruszak Robert/ asysta Tuszkowski (10 minuta)

1:1 – (17 minuta)

1:2 -Tuszkowski Piotr/ asysta Wojciechowski (20 minuta)

2:2 – (21 minuta)

3:2 – (23 minuta)

4:2 – (88 minta)

Dodaj komentarz