Ciężki mecz na wyjeździe! MLKS Borowiak Czersk jedzie do GKS Bobowo.

W sobotę, 26 października o godzinie 14:00 Borowiaka czeka niełatwa przeprawa w meczu z GKS Bobowo.

Zespół gospodarzy w dwóch ostatnich spotkaniach zgarnął komplet punktów! Na trudnym terenie w Chojnicach pokonał 2:1 Kolejarza, a w minioną sobotę w derbach Kociewia ograł 2:0 Wdę Czarna Woda. Borowiakowi w ostatnich meczach gra się ciężko – bez znaczenia czy u siebie, czy na wyjeździe. Spowodowane jest to rozpoczęciem studiów przez znaczną część zawodników oraz systemem trójzmianowym, a co za tym idzie mniejszą frekwencją na treningach.

Przeciwnik Borowiaka aktualnie plasuje się na siódmej pozycji z dorobkiem 12 punktów. Na swoim koncie po dziesięciu kolejkach zanotował 3 zwycięstwa, 3 remisy oraz 4 porażki. Borowiak ma o jeden mecz mniej, gdyż przełożył swoje ostatnie spotkanie z Kolejarzem Chojnice na 17 listopada. Ciężko wyrokować w jakim składzie na pojedynek z GKS Bobowo wyjdzie Borowiak. Ze względu na słabą frekwencję zmiany są chyba nieuniknione. MLKS chce utrzymać przewagę w lidze. Borowiak nie przegrał meczu o punkty od 8 czerwca 2019, kiedy to u siebie uległ Pomezanii Malbork 0:4. Od tamtego czasu rozegrał 11 meczów i tylko jeden zremisował z Radunią II Stężyca (1:1). To fantastyczna seria, którą czerska drużyna chce kontynuować jak najdłużej. Kolejny krok do zrobienia w Bobowie. Zresztą piłkarze Artura Papierowskiego zawsze koncentrują się na najbliższym meczu, a kolejne punkty umacniają drużynę w czołówce tabeli. Jest szansa, aby wykorzystać wpadki Raduni oraz KS Skorzewo i odskoczyć im w tabeli. Jednocześnie trzeba pamiętać, że nikt na boisku łatwo skóry nie odda.

Oglądałem ich ostatni mecz w Czarnej Wodzie i stwierdzam, że prezentują się o wiele lepiej niż wyniki jakie osiągają. To jest naprawdę groźny zespół oparty na doświadczonych i walecznych piłkarzach. Czeka nas niezwykle ciężki mecz. Jednak zrobimy wszystko, by na stadionie w Bobowie zdobyć komplet punktów – zapowiada wychowanek Borowiaka – Kevin Wojciechowski.

Dodaj komentarz