Osłabieni na derby. Borowiak bez kilku ważnych zawodników.

W 5. kolejce A klasy grupy III odbędą się kolejne derby powiatu chojnickiego. Piłkarzy Borowiaka Czersk czeka w sobotę poważny sprawdzian. Na stadionie w Pawłowie przy ulicy Tucholskiej 16 zmierzą się z TKF Jantar Pawłowo. Oba zespoły odmiennie rozpoczęły sezon, ale takie mecze rządzą się swoimi prawami.

W spotkaniu z Radunią II Stężyca czerwoną kartkę za dyskusję z zawodnikiem otrzymał Patryk Duda, co oznacza że musi pauzować dwa spotkania (Wierzyca Stara Kiszewa, Jantar Pawłowo). Kolejnym osłabieniem jest Kacper Skowroński, który w ostatnim meczu z Wierzycą Stara Kiszewa musiał opuścić boisko już w 27 minucie spotkania z powodu kontuzji (ból pachwiny). Dawid Malewicz na tę rundę zawiesił buty na kołku z powodu wyjazdu do pracy za granicę. Z kolei Kevin Wojciechowski zastanawia się czy dalej kontynuować zmagania w Borowiaku i również nie weźmie udziału w najbliższym spotkaniu. Z powodu obowiązków służbowych w sobotę zabraknie Adriana Pruszaka oraz Dawida Przesławskiego. Są to bardzo złe wiadomości dla trenera Artura Papierowskiego, bowiem Ci zawodnicy byli jasnymi postaciami czerskiej ekipy w poprzednich starciach ligowych. Może świadczyć o tym fakt, iż do tej pory, gdy wymienieni zawodnicy byli dyspozycyjni to grali we wszystkich meczach od pierwszej minuty. Mamy jednak nadzieję, że zmiennicy staną na wysokości zadania i godnie zastąpią nieobecnych graczy!

Przed zawodnikami Borowiaka arcytrudne spotkanie. Trudny i wymagający przeciwnik, który wyraźnie „nie leży” przyjezdnym, a do tego zespół Artura Papierowskiego przyjedzie w mocno okrojonym składzie. Czy liderowi rozgrywek uda się wywieźć komplet punktów? Początek sobotniego meczu o godzinie 16.00. Już teraz zapraszamy na stadion kibiców Borowiaka Czersk. Wiemy, że również w trudnych chwilach, będą nas wspierać dopingiem od pierwszej minuty derbowego spotkania!

Dodaj komentarz