Weekend pod znakiem derbów powiatu z udziałem „rycerzy wiosny”. MLKS Tęcza Brusy kontra MLKS Borowiak Czersk.

W 24. kolejce Ligi Okręgowej nie ma problemu ze wskazaniem meczu, który zapowiada się elektryzująco. Mowa oczywiście o sobotnich derbach powiatu chojnickiego pomiędzy Tęczą a Borowiakiem.

Drużyny te powalczą nie tylko o wyższość w powiecie, ale przede wszystkim Borowiak o jakiekolwiek szanse na utrzymanie w okręgówce. Tęcza i Borowiak w drugiej części sezonu prezentują się zupełnie odmiennie. Borowiak wiosną zdobył zaledwie trzy oczka, a Tęcza Brusy zebrała już na swoim koncie 19 punktów, wygrywając sześć spotkań, jedno remisując i tylko raz uznając wyższość rywala. Tęcza jest liderem „wiosny”. Co więcej, swoją bardzo wysoką dyspozycję potwierdziła w miniony weekend, kiedy to pokonała prowadzącą w tabeli Pomezanię Malbork 3-1. Dla piłkarzy z Malborka była to pierwsza porażka w tej rundzie!

Borowiak wciąż próbuje odzyskać właściwy rytm po tym, jak w przerwie zimowej ich szeregi opuściło kilku kluczowych zawodników. Odejścia takich graczy, jak Mateusz Kerszk (Gwiazda Karsin), Dawid Schulz (Gwiazda Karsin), Damian Andrzejewski (Gwiazda Karsin), Marcin Modrzejewski (Gwiazda Karsin), Jakub Jędrzejewski (Kolejarz Chojnice), Marek Kostkowski (Agra Ostrowite), Szymon Jędrzejewski (nie wznowił treningów), Mateusz Gradowski (nie wznowił treningów) sprawiły, że ekipa z Czerska wyraźnie straciła na jakości i ma problemy z powiększeniem swojego dorobku punktowego.

To nie będzie łatwy mecz dla piłkarzy z Czerska. W maju niektórzy młodzi piłkarze Borowiaka, nie tylko piszą egzaminy maturalne, ale w ten weekend również czeka ich bardzo surowy egzaminator. W Brusach gospodarze na pewno wysoko zawieszą poprzeczkę. Borowiak walczy o ligowy byt i każdy punkt jest na wagę złota.

Na derby powiatu chojnickiego ostrzą sobie apetyty nie tylko kibice z Brus i Czerska. Mecze z udziałem obu zespołów dostarczają wielu emocji na boisku i również poza nim. Lokalne derby wyzwalają dodatkowe pokłady energii. Nie zmienia tego fakt, że piłkarze obu zespołów znają się jak łyse konie. W szeregach gospodarzy nie brakuje wychowanków Borowiaka. Niektórzy zawodnicy uczęszczali do tej samej szkoły. Ostatnie spotkanie jesienią zakończyło się podziałem punktów. Jak będzie w sobotę?

Sobotni mecz zostanie rozegrany o godzinie 17:00 na Stadionie Piłkarskim w Brusach przy ulicy Armii Krajowej 1. Zapraszamy wszystkich Kibiców Borowiaka na Stadion. Nasi piłkarze potrzebują Waszego wsparcia!!!

Dodaj komentarz