Bez porażki do końca sezonu!

Niezależnie od tego czy uda nam się utrzymać czy też nie – cel jest jeden – nie przegrać meczu do końca sezonu – deklaruje trener Borowiaka Czersk. W 23. kolejce ligi okręgowej jego drużyna zagra w niedzielę o godzinie 17.00 w Prabutach.

Zawodnicy Pogoni i Borowiaka jako ostatni w całej stawce wyjdą na boisko w 23. serii spotkań. Jest ona rozłożona na trzy dni i zakończy się niedzielnym starciem. Poczynania rozpoczęła Gwiazda Karsin, która 1 maja uległa na wyjeździe 2:0 w Subkowach. Z racji porażki sprawa awansu do IV ligi staje się coraz trudniejsza. Dla naszych kibiców największe emocje budzi teraz walka o pozostanie w Lidze Okręgowej. MLKS zajmuje przedostatnią lokatę w ligowej tabeli i zamyka stawkę zespołów, które wciąż walczą o pozostanie w rozgrywkach na kolejny sezon. Pewny spadku jest już Sławek Borzechowo, natomiast w walkę o utrzymanie wciąż angażuje się aż sześć zespołów.

3 punkty zdobyte w siedmiu wiosennych spotkaniach to stanowczo za mało, aby się utrzymać.

Sytuacja Borowiaka nie jest zadowalająca. Jakakolwiek zdobycz na boisku w Prabutach ułatwi pozostanie w lidze. W sytuacji, gdy kibice i analitycy wyliczają punkty potrzebne do utrzymania się, zawodnicy Borowiaka deklarują, że są ambitnymi ludźmi i zawsze chcą wygrywać!.

Obecna 15. pozycja w tabeli jest bardzo zła. Wbijam teraz zawodnikom do głowy, żebyśmy do końca rozgrywek tylko wygrywali lub remisowali. Jeśli uda nam się to osiągnąć, to na koniec sezonu nasze miejsce w tabeli będzie bardzo dobre. Gra jest niezła, ale brakuje punktów i szczęścia, los się wreszcie musi odwrócić. W tych ostatnich 8. meczach musimy skupić się na graniu i pracować tak, jak pracowaliśmy w ostatnim czasie. Nie wolno nam odpuścić – uważa szkoleniowiec Borowiaka Artur Papierowski

Dodaj komentarz