Ważny mecz dla gospodarzy. Czy jest jeszcze szansa na utrzymanie?!

MLKS Borowiak Czersk – Beniaminek 03 Starogard Gdański.

Ostatnia szansa dla Borowiaka w walce o utrzymanie.

Ledwo opadły emocje związane ze świętami Wielkanocnymi, a już szykują się kolejne piłkarskie emocje w naszym regionie. W sobotę w ramach 22. kolejki Ligi Okręgowej MLKS Borowiak Czersk przed własną publicznością zmierzy się z Beniaminkiem 03. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco, gdyż czerszczanie dzięki wygranej dalej będą mogli mieć nadzieje na utrzymanie.

O trzy punkty nie będzie jednak łatwo. Wkraczający w decydującą fazę sezon sprawia, że ciekawie robi się nie tylko na górze tabeli, ale także w jej dolnych rejonach.

Mające nóż na gardle zespoły spod „kreski”, między innymi Borowiak, za nic w świecie nie będą chciały dopuścić do opuszczenia szeregów ligi okręgowej. Dodajmy, że w ostatniej kolejce punkty zdobyli Czarni Przemysław, pokonując 3:0 Spójnię Sadlinki oraz w bezpośrednim starciu piłkarze z Czerska musieli uznać wyższość lepiej tego dnia dysponowanych zawodników Powiśla II Dzierzgoń, którzy wygrali aż 5:0. Niestety, te dwa mecze sprawiły, że Borowiak spadł na 14 lokatę i traci już do bezpiecznego miejsca aż 6 punktów, a do tego w bezpośredniej konfrontacji ma gorszy bilans!

Niesamowitą motywację do zwycięstwa w najbliższym meczu daje Borowiakowi fakt, że ostatni komplet punktów zgarnął miesiąc temu – 30 marca. Dodatkowo w nadchodzącej kolejce Czarni Przemysław zmierzą się z ostatnim Sławkiem Borzechowo i w przypadku ich wygranej, a porażki Borowiaka również oni odskoczą nam na 5 punktów. MLKS bezwzględnie potrzebuje zwycięstwa w meczu u siebie. W następnej kolejce przyjdzie nam się trzykrotnie zmierzyć na wyjeździe i to z przeciwnikami lepszymi od nas. Zagramy z Pogonią Prabuty (w ostatniej kolejce pokonała Gwiazdę Karsin), Tęczą Brusy (wiosną nie przegrała jeszcze meczu) i na koniec Orłem Subkowy. Nie ma co się oszukiwać, będą to rywale trudniejsi niż Powiśle II Dzierzgoń czy Czarni Przemysław.

Początek sobotniego meczu 27 kwietnia na Stadionie Miejskim w Czersku o godzinie 17.00.

Dodaj komentarz