MLKS Borowiak Czersk kontra Czarni Przemysław. Mecz drużyn walczących o utrzymanie!

To drugie spotkanie z gatunku meczów o życie dla zespołu z Czerska. Pierwszy egzamin Borowiak oblał. Jak pójdzie im w sobotnie popołudnie? Początek spotkania o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Czersku.

Zawodnicy trenera Artura Papierowskiego postarają się zmazać plamę po porażce na wyjeździe ze Spójnią 1:0. Ewentualna przegrana z Czarnymi bardzo mocno skomplikuje już i tak trudną sytuację zespołu Borowiaka. By się przekonać, jak ważny jest sobotni mecz w Czersku dla obu drużyn wystarczy spojrzeć na tabelę. MLKS traci do sobotniego rywala dwa punkty, na dodatek wiosnę rozpoczął od porażek z MKS Chojniczanka 1930 II Chojnice 6:0 i Spójnią Sadlinki 1:0. Nic lepiej swoich poczynań na wiosnę nie rozpoczęli piłkarze Czarnych Przemysław, którzy również zaliczyli dwie porażki, warto jednak dodać, że na wiosnę grali oni z wiceliderem oraz liderem rozgrywek Ligi Okręgowej. Przegrali odpowiednio 4:1 z Gwiazdką Karsin oraz 6:2 z Pomezanią Malbork. Oznacza to, że piłkarze z Czerska koniecznie muszą wygrać, by rywale w walce o utrzymanie zbytnio nie uciekli.

Borowiak do spotkania przystąpi osłabiony kadrowo. Z powodu kontuzji nie zagrają: Mateusz Stramol, Adrian Pruszak oraz Piotr Tuszkowski. Pod znakiem zapytania stoi występ innego piłkarza Kacpra Skowrońskiego, który cały czas zmaga się z urazem po ostatnim meczu. Ponadto z przyczyn osobistych zespół opuścił Dawid Malewicz.

W sporcie sukces od porażki dzielą niuanse. Często trudne do uchwycenia. W obecnym sezonie naszych piłkarzom nie wiedzie się dobrze. Tym bardziej w sobotnim spotkaniu Borowiakowi potrzebny jest głośny doping, to on może ponieść zespół do triumfu, który mógłby okazać się momentem przełomowym, wyzwolić jakże potrzebny impuls. Pomóżmy naszym zawodnikom, dopingujmy ich z całych sił, oni tego bardzo potrzebują. Z naszym wsparciem będzie im łatwiej. Sobotni mecz zostanie rozegrany o godzinie 16:00. Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion. Nasi piłkarze potrzebują Waszego wsparcia!

Dodaj komentarz