Zakończył się zimowy okres przygotowawczy. Przyszedł, więc czas na krótkie podsumowanie tego okresu.

Niebiesko-biało-zieloni do treningów powrócili 14 stycznia pod wodzą nowego trenera Artura Papierowskiego, który na stanowisku zastąpił Damiana Trzebińskiego. W okresie od stycznia do marca rozegrano 6 sparingów i osiągnięto w nich następujące wyniki:

1. Wda Lipusz 3:6

2. MLKS Krajna Sępólno 0:3

3. Piast Człuchów 3:1

4. Wda Czarna Woda 8:4

5. TKF Jantar Pawłowo 2:1

6. Rawys Raciąż 3:3

MLKS odniósł w sparingach trzy zwycięstwa, jeden remis oraz dwie porażki. Łącznie nasi piłkarze strzelili 19 bramek, tracąc 18. Najwięcej bramek zdobyli Karol Kortas (6) oraz Piotr Tuszkowski (5).

Do rundy wiosennej nasz zespół przystąpi w mocno zmodyfikowanym składzie, w porównaniu do tego, który rozpoczął zmagania ligowe. Kadra na najbliższa rundę prezentować będzie się następująco:

Bramkarze: Cisewski Mateusz, Skiba Paweł, Śpica Patryk (wychowanek-junior).

Obrońcy/Pomocnicy: Brzeziński Cezary (wznowienie treningów), Gliniecki Łukasz, Kołatka Paweł, Malewicz Dawid (powrót z wypożyczenia), Marach Piotr (wypożyczenie Olimpia Czersk), Pliszka Marek, Podemski Przemysław (wolny zawodnik), Pruszak Adrian.

Pomocnicy: Ginter Szymon, Grela Jeremiasz (Chojniczanka 1930 Chojnice), Kaszubowski Marek (powrót po kontuzji), Komorowski Rafał (Potok Pszczółki), Kortas Karol, Młodzianowski Kamil, Podlewski Mikołaj (wychowanek-junior), Skowroński Kacper, Sowiński Stanisław (wychowanek-junior), Stramol Mateusz (wznowienie treningów), Szumacher Damian (wypożyczenie Czarni Piece).

Napastnicy: Duda Patryk (powrót po kontuzji), Kato Mikihito (Biwako Seikei), Tuszkowski Piotr (wolny zawodnik), Wojciechowski Kevin (wychowanek-junior).

Trener: Artur Papierowski

Kierownik Drużyny: Zbigniew Pliszka

Z pierwszym zespołem trenują w systemie rotacyjnym wspomniani wcześniej wychowankowie z drużyny juniorskiej prowadzonej przez Grzegorza Szynwelskiego. Decyzję o tym, którzy piłkarze będą trenować czy grać z seniorami zawsze są konsultowane między szkoleniowcami tych zespołów.

W porównaniu do poprzedniej rundy z zespołem pożegnało się aż 12 zawodników: Andrzejewski Damian (Gwiazda Karsin), Gradowski Mateusz (nie wznowił treningów), Jączyński Mariusz (Agra Ostrowite), Jędrzejewski Jakub (Kolejarz Chojnice), Jędrzejewski Szymon, Kaszubowski Damian (nie wznowił treningów), Kerszk Mateusz (Gwiazda Karsin), Kostowski Marek (zakończenie kariery), Modrzejewski Marcin (Gwiazda Karsin), Schulz Dawid (Gwiazda Karsin), Skiba Karol, Wons Mariusz (nie wznowił treningów).

Pierwszy mecz o ligowe punkty Borowiak rozegra w niedzielę 17 marca. Na Stadionie Miejskim w Czersku zmierzy się z MKS Chojniczanka 1930 II Chojnice. W derbowym hicie kolejki zespół z Chojnic dostanie spore wsparcie pierwszoligowych zawodników. Na ten moment już wiemy, że do zespołu rezerw zostali przesunięci: Emil Drozdowicz, Tomasz Foszmańczyk, Deleu i Serhiy Pylypchuk. Zapewne nie będą to jedyne wzmocnienia, gdyż pierwszy zespół swój mecz gra dzień wcześniej z Chrobrym Głogów.

Z tego miejsca zachęcamy wszystkich naszych sympatyków do wiernego kibicowania. Dla Borowiaka pierwsza runda była średnio udana i w rundzie wiosennej czeka go trudna walka o utrzymanie. Liczymy na Wasz doping oraz dobre słowo po każdym meczu.

Dodaj komentarz