Ostatnia próba przed sezonem na remis 3:3

Grad goli i wiele emocji na Stadionie Miejskim w Czersku, gdzie miejscowy Borowiak rozegrał z LKS Rawys Raciąż swój ostatni mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej. Oba zespoły strzeliły po trzy gole, ale mogło ich paść zdecydowanie więcej.

Początek spotkania przebiegał zdecydowanie pod dyktando czerszczan. Najbardziej aktywni byli Karol Kortas, Jeremiasz Grela i Rafał Komorowski, to po ich akcjach najwięcej działo się w polu karnym Raciąża. Pierwszą bramkę już w 6 minucie meczu po podaniu Rafała Komorowskiego zdobył Karol Kortas. W 23 minucie ponownie Karol Kortas precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Rawysu. Podopieczni trenera Artura Papierowskiego cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia jedynie przez 10 minut. Od tego momentu LKS Rawys nieco mocniej przycisnął, ale to Borowiak odpowiadał groźnymi kontrami. Bardzo dobrze radzili sobie skrzydłowi, defensywny środkowy pomocnik – Cezary Brzeziński oraz debiutujący w seniorach na pozycji lewego obrońcy – Kevin Wojciechowski.

Na drugą połowę Artur Papierowski desygnował czterech nowych graczy, Mikihito Kato, Marka Kaszubowskiego, Marka Pliszkę oraz ostoję Patryka Dudę, dla którego były to pierwsze minuty na naszym obiekcie od momentu wyleczenia kontuzji. Niestety w drugiej połowie zespół Borowiaka zupełnie oddał inicjatywę drużynie gości, która doprowadziła do stanu 2:2, ale to nie był koniec strzelania bramek. Po jednej ze składnych akcji wspomniany wcześniej Patryk Duda podwyższył wynik na 3:2. Jednak tuż przed zakończeniem meczu Rawys odpowiedział na gola Borowiaka, po raz kolejny trafił nasz były zawodnik Tobiasz Mocek.

Następne spotkanie Borowiaka to już inauguracja piłkarskiej wiosny w lidze okręgowej. W niedzielę o godzinie 15:00 na Stadion Miejski w Czersku przyjedzie wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu Chojniczanka 1930 II Chojnice.

MLKS Borowiak Czersk – LKS Rawys Raciąż 3:3 (2:1)

Borowiak: Paweł Skiba – Dawid Malewicz ( Kevin Wojciechowski), Piotr Marach, Łukasz Gliniecki, Przemysław Podemski ( Piotr Tuszkowski), Cezary Brzeziński ( Marek Pliszka), Rafał Komorowski (Mateusz Stramol), Jeremiasz Grela (Karol Kortas), Piotr Tuszkowski (Marek Kaszubowski, Karol Kortas (Patryk Duda), Mateusz Stramol (Mikihito Kato).

Dodaj komentarz