W sobotni wieczór punktualnie o 18.30 rozpocznie się przedostatni sparing Borowiaka Czersk w zimowym okresie przygotowawczym. Czerszczanie w Chojnicach zmierzą się z Jantarem Pawłowo.

Bardzo serdecznie zapraszamy na sparing z lokalnym rywalem – Jantarem Pawłowo. Zespół z Pawłowa to drużyna, której przedstawiać nie trzeba. Aktualnie gra w A – klasie i zajmuje 5 miejsce z dorobkiem 23 punktów. Ostatnio futboliści z Czerska zmierzyli się z Jantarem w Pucharze Polski. Mecz odbył się 2 lata temu. W tamtym spotkaniu górą byli piłkarze z Pawłowa, którzy pewnie wygrali.

Dla większości piłkarzy Borowiaka będzie to doskonała okazja do pokazania się z jak najlepszej strony. Trener cały czas rotuje składem i wciąż szuka optymalnej „jedenastki”. W każdym z czterech dotychczasowych sparingów pod wodzą obecnego szkoleniowca w pierwszym składzie powtarzały się nazwiska zaledwie kilku piłkarzy. Trener Papierowski nie boi się stawiać na młodzież, i to nawet w defensywie, gdzie doświadczenie jest szczególnie cenne. Paweł Kołatka, nasz nominalny napastnik w każdym z czterech sparingów zagrał w nowej roli – środkowego obrońcy, a prawoskrzydłowy obrońca, Marek Pliszka gra jako środkowy defensywny pomocnik. Dużo minut w sparingach rozegrał również Stanisław Sowiński, który ma zaledwie 17 lat. W jutrzejszym sparingu na środku pomocy zadebiutuje kolejny junior, podopieczny Trenera Grzegorza Szynwelskiego – 17 letni Mikołaj Podlewski.

Serdecznie zapraszamy na przedostatni sparing w okresie przygotowawczym. Początek spotkania o godzinie 18.30 w Chojnicach na „Modraku”.

Dodaj komentarz